СПОРТ

Лоренцо конечно победи со Ducati

Лоренцо конечно победи со Ducati

Ова е прв успех на Шпанeцот со италијанскиот тим, на кој му се придружи минатата година. Лоренцо ја постигна својата…
Рикардо најдобар низ улиците на Монте Карло

Рикардо најдобар низ улиците на Монте Карло

Втор и трет завршија Себастијан Фетел на Ferrari и Луис Хамилтон на Mercedes. Беше очигледно дека Австралианецот има проблеми со…
Виктор 15-ти, а Иџе 16-ти во втората трка во Зандворт

Виктор 15-ти, а Иџе 16-ти во втората трка во Зандворт

Во втората трка од рундата во Зандворт, во Холандија, Виктор Давидовски се пласира на 15-то, а Игор Стефановски веднаш зад…
Лесна победа на Меркез по грешките на Довициозо и Зарко

Лесна победа на Меркез по грешките на Довициозо и Зарко

По одличниот старт на Лоренцо и Маркез, Шпанците за кратко ја поведоа трката, но со одличен маневар на прекален ас,…
По победата во Португалија Невил пред Ожие

По победата во Португалија Невил пред Ожие

Неговиот успех во Португалија е втор од почетокот на сезонава во WRC, а Белгијанецот освои и четири бонус поени од…
Нов малер за Стефановски

Нов малер за Стефановски

Тој имаше неверојатен пех на стартот на натпреварот, едноставно се најде во мешаницата која ја предизвика Бар и повторно настрада…
Хамилтон ja освои Каталуња!

Хамилтон ja освои Каталуња!

Луис наметна тотална доминација од стартот до финишот и ги остави конкурентите да се борат за местата зад неговиот грб.…
Лош ден за македонските претставници

Лош ден за македонските претставници

По оној добар старт во првата трка на Европскиот TCR шампионат кога Иџе заврши како седми, а Виктор стигна до…
Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Инцидент за Довициозо, Педроса и Лоренцо, па Маркез прв

Нивниот инцидент, за жал, освен Маркез, го искористија Јоан Зарко на сателитската Yamaha и Андреа Ианоне со Suzuki и се…
Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

Иџе седми, Давидовски 16-ти на „Пол Рикар“

На отворањето на сезоната популарниот Иџе, се „судри со судиите“, кои по детални анализи неговото второ време во квалификациите, кое…
Back to top button
Close