СПОРТ

Стирлинг Мос го извозе последниот круг и замина во легендите

Стирлинг Мос го извозе последниот круг и замина во легендите

Една вистинска легенда на авто-мото спортот го напушти овој свет и замина меѓу легендите. Стирлинг Мос, човекот кој беше и…
Formula 1 ја одложи и Големата награда на Канада

Formula 1 ја одложи и Големата награда на Канада

Продолжува серијата на откажување на трки во двете најмоќни организации во автомото спортот, Formula 1 и Moto GP, а за…
Календарот во Formula 1 се крати, одложен почетокот во Баку

Календарот во Formula 1 се крати, одложен почетокот во Баку

Имуни на оваа ситуација не се ниту раководните лица на Formula 1. Имено, до сега требаше веќе да се одржат…
Одложено годинешното издание на 24 часа Ле Ман

Одложено годинешното издание на 24 часа Ле Ман

Организаторите на трката 24 часа Ле Ман, соопштија дека годинешното издание, кое е закажано за 13-14 јуни, се преместува за…
Range Rover SVAutobiography специјално за боксерскиот шампион

Range Rover SVAutobiography специјално за боксерскиот шампион

Овој уникатен модел на Range Rover SVAutobiography вклучува и специјална ознака поставена на B столбот од луксузниот SUV, изгравирани IBF,…
Откажана MotoGP трката во Катар поради коронавирусот

Откажана MotoGP трката во Катар поради коронавирусот

Причината за одлука да се одложи трката во кралската класа од MotoGP шампионатот се засилените мерки на безбедност при пристигнувањето…
АКК Рено Спорт ја стартува втората сезона на Twingo Cup на „Гробник“

АКК Рено Спорт ја стартува втората сезона на Twingo Cup на „Гробник“

Новата натпреварувачка сезона во Twingo Cup стартува овој викенд (22 и 23 февруари) и тоа на патеката „Гробник“ во Хрватска.…
Ferrari со екстравагантно шоу го претстави новиот болид за Formula 1

Ferrari со екстравагантно шоу го претстави новиот болид за Formula 1

Италијанскиот тим на екстравагантна вечер направи вистински спектакл и шоу во театарот Romolo Vali на претставувањето на новиот болид за…
На продажба е првиот болид од Ferrari на Михаел Шумахер

На продажба е првиот болид од Ferrari на Михаел Шумахер

Неговиот талент веднаш беше заблежан и експресно беше доведен во редовите на Benetton. Со овој тим ги освои првите две…
Викенд тарифа: Фернандо Алонсо зад воланот на Toyota Yaris GR

Викенд тарифа: Фернандо Алонсо зад воланот на Toyota Yaris GR

Фернандо Алонсо имаше можност на патеката во Ешторил, Португалија, да ја тестира „џебната ракета“ на Toyota, Yaris GR и евидентно…
Back to top button