СПОРТ

BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

Новиот тркачки BMW, моделот M4 GT3 полека се подготвува за тркачките патеки, а во пресрет на тоа, првиот автомобил ги…
Хамилтон доминантен во Унгарија, успеа да се израмни со Шумахер

Хамилтон доминантен во Унгарија, успеа да се израмни со Шумахер

Луис Хамилтон успеа по осми пат во кариерата да слави на Hungaroring со што успеа да го израмни рекордот на…
Дебакл на Ferrari, Хамилтон славеше во Австрија

Дебакл на Ferrari, Хамилтон славеше во Австрија

Луис Хамилтон немаше поголеми проблеми да дојде до својата прва победа во сезоната, вкупно 85-та во кариерата, а неговата задача…
Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Финскиот возач од редовите на Mercedes успеа да дојде до својот осми F1 триумф во кариерата на патеката Red Bull…
VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

Германскиот бренд претходно го користеше моделот Jetta во овие трки, но Jetta повеќе не се произведува со управувач на десната…
Муџело влегува во F1 календарот, Имола и Португалија чекаат шанса

Муџело влегува во F1 календарот, Имола и Португалија чекаат шанса

Според последните информации, патеката во Муџело би можела да биде уфрлена во F1 календарот и тоа пред почетокот на сезоната,…
Еклстоун ја шокираше Formula 1, Хамилтон реагираше

Еклстоун ја шокираше Formula 1, Хамилтон реагираше

Некогашниот прв човек на Formula 1 Берни Еклстоун одлучи да прокоментира на целата оваа тема која го зафати и најбрзиот…
Легендарниот Занарди доживеа несреќа, состојбата е мошне сериозна

Легендарниот Занарди доживеа несреќа, состојбата е мошне сериозна

Италијанскиот возач Алекс Занарди доживеа несреќа во Тоскана, по што со хеликоптер беше одведен во болница и му беше извршен…
Formula 1 почнува на 5 јули, познати термините за првите 8 трки

Formula 1 почнува на 5 јули, познати термините за првите 8 трки

Formula 1 го презентираше првиот дел од календарот за 2020 година со осум трки кои ќе се одржат на европските…
Австрија подготвена за почеток на F1, без проблеми за Silverstone

Австрија подготвена за почеток на F1, без проблеми за Silverstone

Австриската влада и даде дозвола на Formula 1 за одржување на трките на 5 и 12 јули, со кои би…
Back to top button