СПОРТ

Еклстоун ја шокираше Formula 1, Хамилтон реагираше

Еклстоун ја шокираше Formula 1, Хамилтон реагираше

Некогашниот прв човек на Formula 1 Берни Еклстоун одлучи да прокоментира на целата оваа тема која го зафати и најбрзиот…
Легендарниот Занарди доживеа несреќа, состојбата е мошне сериозна

Легендарниот Занарди доживеа несреќа, состојбата е мошне сериозна

Италијанскиот возач Алекс Занарди доживеа несреќа во Тоскана, по што со хеликоптер беше одведен во болница и му беше извршен…
Formula 1 почнува на 5 јули, познати термините за првите 8 трки

Formula 1 почнува на 5 јули, познати термините за првите 8 трки

Formula 1 го презентираше првиот дел од календарот за 2020 година со осум трки кои ќе се одржат на европските…
Австрија подготвена за почеток на F1, без проблеми за Silverstone

Австрија подготвена за почеток на F1, без проблеми за Silverstone

Австриската влада и даде дозвола на Formula 1 за одржување на трките на 5 и 12 јули, со кои би…
Официјално откажана уште една трка во Formula 1

Официјално откажана уште една трка во Formula 1

По големиот број шпекулации околу одлуката на организаторите и судбината на оваа трка сезонава, од Formula 1 и Големата награда…
Официјално: Ferrari се разделува со Себастијан Фетел

Официјално: Ferrari се разделува со Себастијан Фетел

Scuderia Ferrari се соочува со нови проблеми. Покрај годините поминати без шампионски трофеј дојде и разделбата со првата ѕвезда на…
Во недостиг на F1 трки, Ферстапен и Red Bull направија тура низ Холандија

Во недостиг на F1 трки, Ферстапен и Red Bull направија тура низ Холандија

Хаосот кој го предизвика пандемијата на коронавирусот ширум светот, влијаеше и на светот на спортот. Меѓу нив и Formula 1…
Formula 1 го скрои планот за почеток на сезоната

Formula 1 го скрои планот за почеток на сезоната

Новата сезона од Formula 1 е сериозно погодена од пандемијата на коронавирусот, поради што десет трки веќе се откажани или…
F1 класик: Првата победа на легендарниот Шумахер за Ferrari

F1 класик: Првата победа на легендарниот Шумахер за Ferrari

Scuderia Ferrari направи вистински потег кога направи исчекор и го ангажираше Михаел Шумахер со цел да ја врати старата слава…
Ferrari не дозволи да се објават деталите од договорот со FIA

Ferrari не дозволи да се објават деталите од договорот со FIA

Иако FIA не беше задоволна од одбраната на Ferrari за легалноста на нивните мотори во 2019 година, исто така не…
Back to top button