СПОРТ

За Mercedes нема логика да се повлече од Formula 1

За Mercedes нема логика да се повлече од Formula 1

Mercedes планира да ги намали своите трошоци, но и да го намали импактот врз околината кој го има мотоспортот. Поради…
Најдобриот типстер на купот Спорт Лајф е од Битола

Најдобриот типстер на купот Спорт Лајф е од Битола

Типстер купот на Sport Life му донесе стан на Водно на играч од Битола. Денес, клучевите од оваа главна премија…
Honda се повлекува од Formula 1 на крајот од 2021

Honda се повлекува од Formula 1 на крајот од 2021

Јапонскиот производител Honda го шокираше светот на мотоспортот со најавата дека ќе се повлече од Formula 1 шампионатот како снабдувач…
Стефано Доменикали го напушти Lamborghini поради Formula 1

Стефано Доменикали го напушти Lamborghini поради Formula 1

Доменикали одлучи да го замени Lamborghini со Formula 1, а засега не е познато кој ќе пристигне на неговото место…
Иџе триумфираше на Валелунга

Иџе триумфираше на Валелунга

Иџе забележа одлични резултати за време на викендот на славната патека Валелунга во TCR шампионатот, откако за време на втората…
Peugeot Sport го претстави своето ново лого

Peugeot Sport го претстави своето ново лого

Peugeot брендот влегува во фаза на рестилизација, веќе е најавена и промената на новиот логотип со препознатливото „лавче“ која треба…
Фетел е нов член на Aston Martin

Фетел е нов член на Aston Martin

Фетел и Ferrari одлучија да не ја продолжат соработката, италијанскиот тим веќе ангажираше и негова замена за следната сезона, а…
Renault од следната сезона во Formula 1 станува Alpine

Renault од следната сезона во Formula 1 станува Alpine

Renault останува дел од најбрзиот циркус на планетата, но од следната сезона ќе се натпреварува под ново име и во…
Formula 1 дефинитивно ќе има 17 трки во 2020

Formula 1 дефинитивно ќе има 17 трки во 2020

По одржани 13 трки во Европа, сезоната во најбрзиот циркус на планетата ќе продолжи со уште четири трки на Блискиот…
Доминација на Хамилтон и нов рекорд со кој го надмина Шумахер

Доминација на Хамилтон и нов рекорд со кој го надмина Шумахер

Шесткратниот светски шампион дојде до својата четврта победа од вкупно шест трки сезонава на патеката Каталуња во трката за Големата…
Back to top button