СПОРТ

Фетел е нов член на Aston Martin

Фетел е нов член на Aston Martin

Фетел и Ferrari одлучија да не ја продолжат соработката, италијанскиот тим веќе ангажираше и негова замена за следната сезона, а…
Renault од следната сезона во Formula 1 станува Alpine

Renault од следната сезона во Formula 1 станува Alpine

Renault останува дел од најбрзиот циркус на планетата, но од следната сезона ќе се натпреварува под ново име и во…
Formula 1 дефинитивно ќе има 17 трки во 2020

Formula 1 дефинитивно ќе има 17 трки во 2020

По одржани 13 трки во Европа, сезоната во најбрзиот циркус на планетата ќе продолжи со уште четири трки на Блискиот…
Доминација на Хамилтон и нов рекорд со кој го надмина Шумахер

Доминација на Хамилтон и нов рекорд со кој го надмина Шумахер

Шесткратниот светски шампион дојде до својата четврта победа од вкупно шест трки сезонава на патеката Каталуња во трката за Големата…
BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

BMW M4 GT3 е подготвен да се упати на тркачките патеки

Новиот тркачки BMW, моделот M4 GT3 полека се подготвува за тркачките патеки, а во пресрет на тоа, првиот автомобил ги…
Хамилтон доминантен во Унгарија, успеа да се израмни со Шумахер

Хамилтон доминантен во Унгарија, успеа да се израмни со Шумахер

Луис Хамилтон успеа по осми пат во кариерата да слави на Hungaroring со што успеа да го израмни рекордот на…
Дебакл на Ferrari, Хамилтон славеше во Австрија

Дебакл на Ferrari, Хамилтон славеше во Австрија

Луис Хамилтон немаше поголеми проблеми да дојде до својата прва победа во сезоната, вкупно 85-та во кариерата, а неговата задача…
Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Ботас е првиот пост-корона победник во F1, Норис постави рекорд

Финскиот возач од редовите на Mercedes успеа да дојде до својот осми F1 триумф во кариерата на патеката Red Bull…
VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

VW Golf 8 GTI GTC е подготвен за тркачките патеки

Германскиот бренд претходно го користеше моделот Jetta во овие трки, но Jetta повеќе не се произведува со управувач на десната…
Муџело влегува во F1 календарот, Имола и Португалија чекаат шанса

Муџело влегува во F1 календарот, Имола и Португалија чекаат шанса

Според последните информации, патеката во Муџело би можела да биде уфрлена во F1 календарот и тоа пред почетокот на сезоната,…
Back to top button