СПОРТ

Викенд тарифа: „Афтер-ворк“ со Хамилтон и AMG One

Викенд тарифа: „Афтер-ворк“ со Хамилтон и AMG One

Хиперавтомобилот Mercedes-AMG One е подготвен да пристигне следната година, а Луис Хамилтон не можеше да издржи и седна зад управувачот…
Porsche го претстави новиот 911 GT3 Cup

Porsche го претстави новиот 911 GT3 Cup

Уште од 1990 година, Porsche 911 GT3 Cup претставува „златен стандард“ за трките и е омилен и меѓу аматерските и…
Традицијата продолжува, Шумахер во Formula 1 од 2021 година

Традицијата продолжува, Шумахер во Formula 1 од 2021 година

Јуниорот на Ferrari Мик Шумахер, кој е син на легендарниот Михаел Шумахер, од следната сезона ќе дебитира во Formula 1…
Volkswagen става крај на сите свои мотоспорт активности

Volkswagen става крај на сите свои мотоспорт активности

Германскиот гигант Volkswagen става крај на својата мотоспорт програма, а според нив, причината за таквиот потег е „потребните сили за…
Audi со тизер го најави екстремното возило за Dakar 2022

Audi со тизер го најави екстремното возило за Dakar 2022

Audi го најави својот „иновативен прототип“ чие име се уште не е обелоденето, а ќе биде наменет за учество на…
Peugeot Sport со успех ја заокружи сезоната

Peugeot Sport со успех ја заокружи сезоната

Последниот викенд за Peugeot Sport Customer Racing беше целосно во согласност со 2020 година каде и покрај веќе познатите последици…
Хамилтон се израмни со Шумахер по бројот на титули

Хамилтон се израмни со Шумахер по бројот на титули

Трката во Турција беше една од највозбудливите, ако не и највозбудливата оваа сезона кога станува збор за пресвртите, но и…
Откриен првичниот Formula 1 календар за сезоната 2021

Откриен првичниот Formula 1 календар за сезоната 2021

Со оглед на актуелната ситуација со пандемијата на коронавирусот, како и проблемите со кои Formula 1 се соочи, јасно е…
Луис Хамилтон – неприкосновениот крал на Formula 1

Луис Хамилтон – неприкосновениот крал на Formula 1

Најдобриот возач на денешницата, актуелниот крал на Formula 1 оваа сезона е практично незапирлив. Ниту лошото време во Портимао, ниту…
Hyundai го претстави i20 N Rally2 тркачкиот автомобил

Hyundai го претстави i20 N Rally2 тркачкиот автомобил

Hyundai i20 N Rally2 е базиран на шасијата на целосно новиот i20 N, надградувајќи го спортскиот изглед на цивилниот автомобил,…
Back to top button