САЕМИ

Лос Анџелес 2019: Volkswagen со 480 КС на Baja 1000

Лос Анџелес 2019: Volkswagen со 480 КС на Baja 1000

Volkswagen на Baja 1000 во Class 7 – Open Production Limited, ќе настапи со модифицираниот Atlas Cross Sport R, кој…
Лос Анџелес 2019: Audi RS Q8 со V8 и 591 КС

Лос Анџелес 2019: Audi RS Q8 со V8 и 591 КС

На врвот на SUV листата на Audi, новиот RS Q8 е придвижуван од 4,0 литарски двоен-турбо-напојуван V8 мотор, кој испорачува…
Лос Анџелес 2019: Kia го освежи Niro Hybrid

Лос Анџелес 2019: Kia го освежи Niro Hybrid

Споредено со моделот во заминување, новиот Kia Niro Hybrid има редизајнирани предни и задни браници, LED дневни светла, LED задните…
Лос Анџелес 2019: BMW го електрифицира кросоверот X3

Лос Анџелес 2019: BMW го електрифицира кросоверот X3

Plug-in хибридниот кросовер BMW X3 xDrive30e ќе излезе во продажба следниот месец во Европа, а американските клиенти ќе ги достигне…
Лос Анџелес 2019: ID. Space Vizzion нов член на ID. Family

Лос Анџелес 2019: ID. Space Vizzion нов член на ID. Family

Целосно електричниот концепт наликува повеќе на спортски караван отколку на кросовер, а всушност претставува преглед на производен модел наменет за…
Лос Анџелес 2019: Toyota со plug-in верзија на RAV4

Лос Анџелес 2019: Toyota со plug-in верзија на RAV4

Спремен да излезе во продажба од наредно лето, RAV4 Prime презема сè што е добро во врска со стандардниот модел…
Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Лос Анџелес 2019: Audi со E-Tron Sportback додава стил во опсегот

Како поспортска верзија на стандардниот e-tron, новиот Sportback претставува стилско кросовер-купе со електричен погон. Предниот крај е веднаш препознатлив со…
Kia го промовираше своето ново концептно возило Futuron

Kia го промовираше своето ново концептно возило Futuron

Концептот Futuron е опишан како прогресивен електричен SUV купе. Според соопштението, во концептот се комбинира елегантни пропорции со чисти форми…
Токио 2019: Концептен нано целулозен суперавтомобил

Токио 2019: Концептен нано целулозен суперавтомобил

Возилото доаѓа од конзорциум од 22 јапонски универзитети, истражувачки институти и добавувачи на корпорации, основани во 2016 година од страна…
Токио 2019: Honda го претстави целосно новиот Jazz

Токио 2019: Honda го претстави целосно новиот Jazz

Доаѓајќи исклучиво како хибриден во Европа, четвртата генерација на Honda Jazz за прв пат, покрај стандардната, ќе понуди Crosstar каросериска…
Back to top button
Close