САЕМИ

Женева 2018: FORD со Mustang Bullitt за Европа

Женева 2018: FORD со Mustang Bullitt за Европа

Автомобилот е создаден во чест на 50-годишнината на легендарниот филм Bullitt, во кој е онаа незаборавна десетминутна сцена со гонење…
Женева 2018: На 88-то издание 110 светски и европски премиери

Женева 2018: На 88-то издание 110 светски и европски премиери

Организаторите на, несомнено еден од напопуларнуте автомобилски салони во моментов, крај брегот на Женевското езеро најавуваат за годинашнава смотра учество…
Женева 2018: Alfa Romeo ги одбележува рекордите на Нирбургринг

Женева 2018: Alfa Romeo ги одбележува рекордите на Нирбургринг

Автомобилите доаѓаат во ограничена серија со името NRING, која ќе вклучува точно 108 парчиња од секој модел. Бројот не е…
Женева 2018: Спортската марка на SEAT со електричен автомобил со 680 коњи

Женева 2018: Спортската марка на SEAT со електричен автомобил со 680 коњи

Премиера на машината со моќност до 680 КС ќе се одржи на салонот во Женева. Креаторите на електричниот автомобил го…
Женева 2018: Abarth 124 GT доаѓа со карбонски покрив

Женева 2018: Abarth 124 GT доаѓа со карбонски покрив

Основната идеја при создавањето на Abarth 124 GT, изработен заедно со Abarth Racing Team, е тоа да биде еден автомобил…
Женева 2018: BMW ја најави премиерата на серија 8 Gran Coupe

Женева 2018: BMW ја најави премиерата на серија 8 Gran Coupe

Автомобилот ќе биде еден од главните експонати на салонот во Женева и други поединости нема… Фотка на стилскиот модел првично…
Женева 2018: Hyundai со нов концептен модел

Женева 2018: Hyundai со нов концептен модел

Од Hyundai најавуваат дека за време на салонот во Женева, кој почнува идната недела, ќе видиме за прв пат целосно…
Женева 2018: Giugiaro со автомобил со движечко ветробранско стакло

Женева 2018: Giugiaro со автомобил со движечко ветробранско стакло

Тоа е електричниот прототип Sibylla со иновативни решенија, соопштува Automotive News. Погонски агрегат, создаден во соработка со кинеската енергетска компанија…
Женева 2018: BENTLEY ветува возбудлив нов модел

Женева 2018: BENTLEY ветува возбудлив нов модел

Светска јавна премиера на штандот на BENTLEY на салонот во Женева ќе направи и новата Bentayga V8 со нејзиниот 4.0…
Женева 2018: Европската верзија на Honda CR-V и со седум седишта

Женева 2018: Европската верзија на Honda CR-V и со седум седишта

Главен акцент кај Honda за време на салонот во Женева ќе биде јавната премиера на новата генерација на SUV моделот…
Back to top button
Close