САЕМИ

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

. Новиот Audi RS4 Avant има светска премиера на овогодинешното меѓународно шоу во Франкфурт, а продажбата на спортскиот вагон се…
SEAT избира помеѓу четири имиња за својот нов SUV модел

SEAT избира помеѓу четири имиња за својот нов SUV модел

Паралелно со светската премиера на ексклузивните изданија Leon CUPRA R и Arona, на салонот во Франкфурт, шпанскиот производител ги објави…
Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Еден од најголемите производители на автомобили во Кина – Chery, лансира свој нов бренд Exeed, кој ќе се насочи кон…
Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Блесок на концептот на Kia Proceed крај Мајна, кој на свој начин е визија за новиот стајлинг на компатнииот Cee`d…
Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Додека чекаме во текот на 2018 година за започне продажбата на новиот SUV на Borgward, компанијата најави дека има нов…
Шангај 2017: MG се враќа кон корените со купето E-Motion

Шангај 2017: MG се враќа кон корените со купето E-Motion

Пред да стане кинеска, старата британска марка MG, правеше класични спортски автомобили. Кинезите одлучиле да се вратат кон англиските традиции…
Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

Новата верзија на М4 се позиционира меѓу М4 Competition Package и M4 GTS. Со оглед дека сите автомобили од лимитирана…
Шангај 2017: Škoda подготвена со електричното крос-купе

Шангај 2017: Škoda подготвена со електричното крос-купе

Škoda понуди дополнителни детали на посебна промоција за целосно новата и прва во историјата на брендот целосно електрична концептна визија-…
Шангај 2017: Audi ја проширува е-tron палетата

Шангај 2017: Audi ја проширува е-tron палетата

Компанијата Audi ќе претстави на салонот во Шангај електричен концепт, кој ќе претставува SUV модел, но со форми на купе,…
Шангај 2017: Mercedes со прототип на следната А-класа

Шангај 2017: Mercedes со прототип на следната А-класа

Пазарот во Кина е многу важен за Mercedes-Benz, па неговиот настап на претстојниот салон во Шангај е мошне сериозен. Германците…
Back to top button
Close