САЕМИ

2019 Volkswagen T-Roc R

2019 Volkswagen T-Roc R

Компанијата објави тизер за претстојниот компактен SUV T-Roc R во форма на скица. Комплетираниот компактен кросовер ќе биде откриен во…
Женева 2019: Поглед кон електричната иднина Vision iV на Škoda

Женева 2019: Поглед кон електричната иднина Vision iV на Škoda

Новиот концептуален развој на Škoda се нарекува Vision iV и се јавува како предводник на првиот целосно електричен автомобил на…
Женева 2019: Subaru ќе ги претстави своите први електрифицирани модели за Европа

Женева 2019: Subaru ќе ги претстави своите први електрифицирани модели за Европа

Двата модели на Subaru со e-BOXER погонот ќе бидат претставени на прес-конференцијата на 5 март во 10:45 часот. Подетални информации…
Чикаго 2019: Премиера за Mazda MX-5 30th Anniversary Edition

Чикаго 2019: Премиера за Mazda MX-5 30th Anniversary Edition

Специјалната серија, демонстрирана во ексклузивна Racing Orange боја доаѓа по 30 години постоење и повеќе од 1.000.000 реализирани единици од…
Кинескиот Aiways на саемот во Женева

Кинескиот Aiways на саемот во Женева

Aiways најави дека во својата гама покрај спортски автомобил ќе има SUV, кросовер, барем еден седан и MPV и сите…
Женева 2019: Honda со нов електричен прототип

Женева 2019: Honda со нов електричен прототип

Од Honda коментираат дека новиот електричен модел на брендот е развиен со фокус на функционалноста и применливоста и дека прототипот…
Женева 2019: Bentley со специјален јубилеј (Видео)

Женева 2019: Bentley со специјален јубилеј (Видео)

Оваа година на 10 јули, Bentley ќе ја прослави својата 100-та годишнина, а компанијата најавува повеќе интересни тематски новитети за…
Женева 2019: Новиот градски SUV на Škoda ќе се вика Kamiq

Женева 2019: Новиот градски SUV на Škoda ќе се вика Kamiq

Од Škoda го позиционираат Kamiq како урбан кросовер, кој ќе биде идеално решение за секојдневна мобилност во градскиот режим. Skoda…
Детроит 2019: Премиера на Lexus LC Convertible Concept (Видео)

Детроит 2019: Премиера на Lexus LC Convertible Concept (Видео)

„Сериската верзија на овој концептуален развој би била возбудлива на различни начини“, коментира Тадао Мори, шеф-дизајнер на новиот концепт. „Ќе…
Детроит 2019: Cadillac го покажа својот нов SUV, моделот ХТ6

Детроит 2019: Cadillac го покажа својот нов SUV, моделот ХТ6

Станува зборр за SUV со три реда на седишта, а ќе биде сместен помежу моделите XT5 и Escalade. При презентацијата…
Back to top button
Close