САЕМИ

Пекинг 2018: Деби за Lexus ES

Пекинг 2018: Деби за Lexus ES

Се очекува моделот да има зголемени димензии и ефикасно да го замени сегашниот ЕS, како и поголемиот GS. На овој…
Пекинг 2018: Со Н500 дури 1.000 km сo едно полнење

Пекинг 2018: Со Н500 дури 1.000 km сo едно полнење

Еден од нив е електричниот модел со ознака Н500. Првите фотки на седанот се објавени на страницата на Pininfarina на…
Пекинг 2018: Nissan со нов електричен автомобил

Пекинг 2018: Nissan со нов електричен автомобил

Два од електричните модели кои Nissan ќе ги демонстрира на штандот на Auto China 2018 се познати, презентирани за време…
Њујорк 2018: Maserati со срце од Ferrari

Њујорк 2018: Maserati со срце од Ferrari

Под хаубата на новиот Maserati Levante Trofeo е монтиран 3.8-литарски Twin Turbo V облик, осумцилиндерски мотор кој е комбиниран со…
Њујорк 2018: Импресивен електричен концепт Genesis

Њујорк 2018: Импресивен електричен концепт Genesis

– Ние како производител на луксузни автомобили сме едноставно обврзани да создаваме производи со посебна привлечност, страст и инспирација, кои…
Њујорк 2018: Блескок за новата Toyota RAV4

Њујорк 2018: Блескок за новата Toyota RAV4

Петтата генерација на Toyota RAV4 е развиена на новата платформа TNGA (Toyota New Global Architecture) на марката, која според компанијата…
Њујорк 2018: Модерна електро класика од MINI

Њујорк 2018: Модерна електро класика од MINI

MINI Electric комбинира во себе класично емитување на легендарната марка, но гледано низ призмата на актуелната електрификација и последните достигнувања…
Њујорк 2018: Jaguar го лансира F-PACE SVR

Њујорк 2018: Jaguar го лансира F-PACE SVR

За жал, во моментов, од компанијата не нудат никакви детали за новото спортско засилување, но до премиерата остануваат буквално неколку…
Њујорк 2018: Големиот SUV на VW станува пикап

Њујорк 2018: Големиот SUV на VW станува пикап

Моделот ќе им конкурира на Honda Ridgeline, Chevrolet Colorado, Toyota Tacoma и идниот Ranger, кој се враќа во палетата на…
Њујорк 2018: Пристигнува новата Corolla хечбек

Њујорк 2018: Пристигнува новата Corolla хечбек

Моделот доби нов дизајн и платформа со спортски перформанси, како и необичен хибриден вариатор. За хечбекот Corolla се нудат 6-брзински…
Back to top button
Close