САЕМИ

Новата ера за Mazda започнува со салонот во Токио

Новата ера за Mazda започнува со салонот во Токио

Таму компанијата ќе претстави два концепциски модели, како и сосема нов бензински мотор од семејството Skyactiv-X. Првиот од двата модели…
Над 70 премиери и 300 експонати на салонот во Софија

Над 70 премиери и 300 експонати на салонот во Софија

Како што соопштија организаторите на настанот – Здружението на автомобилски производители и нивните претставници во Бугарија, во Интер Експо Центарот…
Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Франкфурт 2017: Cayenne Turbo со 550 коњски сили

Паралелно со премиерата на новата генерација на Cayenne на салонот во Франкфурт, Porsche ја претставува и топ-верзијата на моделот: Cayenne…
Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

Франкфурт 2017: Новиот Audi RS4 Avant помоќен и побрз

. Новиот Audi RS4 Avant има светска премиера на овогодинешното меѓународно шоу во Франкфурт, а продажбата на спортскиот вагон се…
SEAT избира помеѓу четири имиња за својот нов SUV модел

SEAT избира помеѓу четири имиња за својот нов SUV модел

Паралелно со светската премиера на ексклузивните изданија Leon CUPRA R и Arona, на салонот во Франкфурт, шпанскиот производител ги објави…
Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Нов кинески бренд за Европа создаден од Chery

Еден од најголемите производители на автомобили во Кина – Chery, лансира свој нов бренд Exeed, кој ќе се насочи кон…
Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Франкфурт 2017: Концепти, студии, новитети…на штандот на Kia

Блесок на концептот на Kia Proceed крај Мајна, кој на свој начин е визија за новиот стајлинг на компатнииот Cee`d…
Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Франкфурт 2017: Нови нацрти за концептот на Borgward

Додека чекаме во текот на 2018 година за започне продажбата на новиот SUV на Borgward, компанијата најави дека има нов…
Шангај 2017: MG се враќа кон корените со купето E-Motion

Шангај 2017: MG се враќа кон корените со купето E-Motion

Пред да стане кинеска, старата британска марка MG, правеше класични спортски автомобили. Кинезите одлучиле да се вратат кон англиските традиции…
Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

Шангај 2017: Блесок на најмоќното BMW M4

Новата верзија на М4 се позиционира меѓу М4 Competition Package и M4 GTS. Со оглед дека сите автомобили од лимитирана…
Back to top button
Close