Женева 2019: Smart Forease+ концепт

Smart на минатогодишниот саем за автомобили во Париз по повод 20-тиот роденден го претстави концептот Forease

Оваа година следниот месец во Женева Smart ќе ја претстави еволуираната верзија на концептот Forease. Концептниот автомобил Forease + добива покрив чија машината е базирана на Smart EQ Fortwo cabrio. Како што велат од компанијата овој концепт претставува „некомплицирано решение за урбана мобилност”.

Forease
Smart Forease concept 2018

Знакот „ + ” означува дека возилото е погодно за сите временски услови на урбаните метрополи. Прототипот ќе има алуминиумски бандажи со три крака испририрани од Smart Crossblade. Концептот нема да биде во бела боја како оригиналниот модел, туку ќе биде сребрен со портокалови детали кои ја продолжуваат бојата на кровот.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close