САЕМИ

Женева 2018: Lexus подготвува премиера на својот најприфатлив SUV

Женева 2018: Lexus подготвува премиера на својот најприфатлив SUV

Тој ќе се вика Lexus UX, а ќе биде официјално претставен на салонот во Женева, во почетокот на март. Компанијата…
Женева 2018: VW I.D. Vizzion ја навести иднината на германскиот бренд

Женева 2018: VW I.D. Vizzion ја навести иднината на германскиот бренд

VW I.D. Vizzion има за цел да ја покаже насоката во која ќе се развива автомобилскиот гигант, како на полето…
Женева 2018: Volvo V60 дебитира следната недела

Женева 2018: Volvo V60 дебитира следната недела

Од тизерот може да се види дека дизајнерите на Volvo V60 користеле елементи и стил, кои веќе ги видовме во…
Женева 2018: Премиера за новиот Citroen BERLINGO MULTISPACE

Женева 2018: Премиера за новиот Citroen BERLINGO MULTISPACE

Од француската компанија коментираат дека по повеќе од 1.7 милиони реализирани едници, новата генерација на моделот доаѓа со сериозни промени…
Женева 2018: Italdesign лансира кабриолет за 1,5 милиони евра

Женева 2018: Italdesign лансира кабриолет за 1,5 милиони евра

Премиерата на автомобилот ќе биде на Женевскиот салон во март. Родстерот Italdesign Zerouno ќе ги задржи основните стилистички решенија кои…
Женева 2018: Премиера на луксузната Škoda KODIAQ Laurin & Klement

Женева 2018: Премиера на луксузната Škoda KODIAQ Laurin & Klement

Škoda KODIAQ Laurin & Klement ќе се одликува со хромирана предна маска, нови 19- инчни алуминиумски тркала Sirius, модифициран преден…
Женева 2018: Новиот Kia Ceed и официјално

Женева 2018: Новиот Kia Ceed и официјално

Хечбекот пристигнува со нов дизајн, а од името му исчезна апострофот, кој стоеше пред последната буква. Светската премиера на новиот…
Женева 2018: Lexus со ривал за BMW X1

Женева 2018: Lexus со ривал за BMW X1

Се очекува да дебитира во почетокот на март на салонот во Женева. Lexus го покажа концептот UX на салонот во…
Женева 2018: Mercedes-Benz ја освежува C класа

Женева 2018: Mercedes-Benz ја освежува C класа

Германците се однесуваа сосема конзервативно, а промените се многу ограничени. Напред одредени модификации има кај стандардна решетка, која наликува на…
Женева 2018: Новиот BMW X4 – седум мотори и две спортски верзии

Женева 2018: Новиот BMW X4 – седум мотори и две спортски верзии

Премиерата на моделот за јавноста ќе се одржи за време на автомобилскиот салон во Женева, во март. Новиот модел е…
Back to top button
Close