САЕМИ

Женева 2019: Nissan покажа нов концептуален развој

Женева 2019: Nissan покажа нов концептуален развој

За жал, од Nissan не споделија никакви детали за новиот концепт, но не се воздржаа, а ада не напоменат дека…
Женева 2019: Škoda и официјално го покажа Kamiq

Женева 2019: Škoda и официјално го покажа Kamiq

За Kamiq, Škoda вели дека ги комбинира предностите на SUV со компактните модели. Главните димензии на возилото, кој е развиен…
Женева 2019: Renault и Dacia со неколку презентации

Женева 2019: Renault и Dacia со неколку презентации

Главниот акцент на штандот на Renault ќе бидат целосно новата петта генерација на хитот за брендот Clio, од кое во…
Женева 2019: Smart Forease+ концепт

Женева 2019: Smart Forease+ концепт

Оваа година следниот месец во Женева Smart ќе ја претстави еволуираната верзија на концептот Forease. Концептниот автомобил Forease + добива…
Женева 2019: SsangYong Korando деби на C300

Женева 2019: SsangYong Korando деби на C300

Јужнокорејскиот производител на автомобили, SsangYong, го редизајнира кокпитот со нагласок на дигитализација, но старите добри физички тастери се суште на присутни…
Женева 2019: Peugeot ќе го претстави новото лого за електрични возила

Женева 2019: Peugeot ќе го претстави новото лого за електрични возила

На саемот за автомобили кој ќе се одржи следниот месец во Женева, Peugeot ќе го претстави електрифицираниот амблем на Лав…
Женева 2019: BMW се потпира на електрификација

Женева 2019: BMW се потпира на електрификација

Светска премиера на салонот во Женева ќе имаат новите BMW 330e, BMW X5 xDrive45e и plug-in верзијата на BMW 7…
Женева 2019: Kia Xceed Compact Crossover

Женева 2019: Kia Xceed Compact Crossover

Според L’Automobile Magazine, компанијата се подготвува на престојниот саем за автомобили кој ќе се одржи следниот месец во Женева да…
Женева 2019: Subaru ќе го прикаже Viziv Adrenaline Concept

Женева 2019: Subaru ќе го прикаже Viziv Adrenaline Concept

Без многу детали за него, од компанијата најавија дека нивниот новитет, односно визија – Viziv Adrenaline Concept ќе биде претставен…
Женева 2019: BMW со неколку нови модели

Женева 2019: BMW со неколку нови модели

Годинава во Женева, баварците ќе се пофалат со неколку нови модели, а прв на оваа листа се наоѓа новата 7…
Back to top button
Close