САЕМИ

Токио 2019: Mitsubishi Motors со две светски премиери

Токио 2019: Mitsubishi Motors со две светски премиери

На 46-то издание на саемот за автомобили во Токио, јапонскиот производител ќе се претстави со два нови концептни модели. Станува…
Токио 2019: Nissan со IMk спремен за електричната доба

Токио 2019: Nissan со IMk спремен за електричната доба

Концептот се базира на новиот дизајн на Nissan „Безвременски јапонски футуристизам“, a доаѓа со црвеникава бакарна боја наречена Akagane. Како…
IAA 2019: Криза во Франкфурт

IAA 2019: Криза во Франкфурт

Заврши салонот кој беше водечката меѓународна платформа за најновите случувања во светот на мобилноста, кој oд 12 до 22 септември…
Sofia Motor Show 2019

Sofia Motor Show 2019

За сите ентузијасти и љубители на автомобилите, кои немаа можност да го посетат овогодинешниот саем во Франкфурт, сега имаат прилика…
Франкфурт 2019: Нов кинески суперхибрид од Hongqi

Франкфурт 2019: Нов кинески суперхибрид од Hongqi

Производителот тврди дека S9 забрзува од 0 до 100 km/h за 1,9 секунди – скоро 0,6 секунди побрзо од Bugatti…
Франкфурт 2019: Seat со PHEV верзија на Tarraco FR

Франкфурт 2019: Seat со PHEV верзија на Tarraco FR

Автомобилот ја одбележи својата светска премиера, а од компанијата најавија дека барањата за купување ќе почнат да ги примаат од…
Франкфурт 2019: Првиот електричен модел на Cupra доби 3 мотори

Франкфурт 2019: Првиот електричен модел на Cupra доби 3 мотори

Првиот електричен кросовер на компанијата е именуван по ски-центар во Каталонија, во близина на француската граница, а од брендот ветија…
Франкфурт 2019: Renault настапи со новиот Captur

Франкфурт 2019: Renault настапи со новиот Captur

Ова е втората генерација на кросоверот Captur, која изгледа далеку поинтересна од претходникот. Моделот добил светлосни групи со LED диоди,…
Франкфурт 2019: Mercedes-Benz изненади со луксузниот седан Vision EQS

Франкфурт 2019: Mercedes-Benz изненади со луксузниот седан Vision EQS

Со тоа, германската компанија покажува како изгледа иднината на предводникот S-Class, што па ние веруваме дека и не е толку…
Франкфурт 2019: Светска премиера за Honda E

Франкфурт 2019: Светска премиера за Honda E

Основната цена на Honda E, за германскиот пазар, е одредена на 29.470 евра со одземени државни субвенции и се очекува…
Back to top button
Close