САЕМИ

Франкфурт 2019: BMW со различен предлог за мобилност

Франкфурт 2019: BMW со различен предлог за мобилност

Од компанијата се сигурни дека во иднина ќе има различни алтернативни форми на погон во исто време, бидејќи не постои…
Франкфурт 2019: Porsche блесна со Taycan

Франкфурт 2019: Porsche блесна со Taycan

Електричниот погонски систем Taycan Turbo S доаѓа со 761 коњски сили, додека Taycan Turbo има 680 коњски сили. Првиот од…
Франкфурт 2019: Lamborghini се пофали со Sián

Франкфурт 2019: Lamborghini се пофали со Sián

Моделот е произведен во ограничена серија од само 63 единици кои се веќе продадени. Ова е најбрзиот Lamborghini до сега.…
Франкфурт 2019: Škoda без нови модели, но со многу новини

Франкфурт 2019: Škoda без нови модели, но со многу новини

Тргнувајќи од електричните Superb iV и Citigo-e iV, потоа Monte Carlo верзиите на Scala и Kamiq како и топ модификацијата…
Франкфурт 2019: Нов амблем за Volkswagen

Франкфурт 2019: Нов амблем за Volkswagen

„Новиот дизајн на марката означува почеток на новата ера за Volkswagen“, потенцираше Јирген Стакман, член на одборот на VW, одговорен…
Франкфурт 2019: Hyundai со целосно нов i10 и визијата Concept 45

Франкфурт 2019: Hyundai со целосно нов i10 и визијата Concept 45

Hyundai i10 N Line е четврт модел на специјалното семејство N Line на марката и неговото сериско производсвто го најавија…
Франкфурт 2019: Land Rover со долго очекуваниот Defender

Франкфурт 2019: Land Rover со долго очекуваниот Defender

Веќе неколку години бевме сведоци на кампањата на Land Rover со која го најавуваше овој модел. Се започна во 2011…
Франкфурт 2019: Audi го претстави RS 7 Sportback

Франкфурт 2019: Audi го претстави RS 7 Sportback

Саемот за автомобили во Франкфурт стана место за деби втората генерација на RS 7 Sportback. Моделот импресионира со својот смел…
Франкфурт 2019: Opel со поголема ефикасност кај своите модели

Франкфурт 2019: Opel со поголема ефикасност кај своите модели

Раст на компанијата втемелен на ефикасност. На Саемот за автомобили во Франкфурт, марката претставува пет светски премиери. Кај Astra имаме…
Frankfurt Motor Show 2019: Ново поглавје за Volkswagen со ID.3

Frankfurt Motor Show 2019: Ново поглавје за Volkswagen со ID.3

Многу години подоцна се обидува да го повтори тој успех со најновиот предлог именуван ID.3 – првиот електричен автомобил со…
Back to top button
Close