НОВИТЕТИ

Renault го претстави редизајнираниот Talisman

Renault го претстави редизајнираниот Talisman

Претставеникот на Renault во D сегментот мина низ третман на освежување кој вклучува нови каросериски детали, новодизајнирани фелни, доизработена внатрешност…
Mercedes го објави првиот тизер за освежената E Класа

Mercedes го објави првиот тизер за освежената E Класа

Mercedes-Benz го објави првото тизер видео на социјалните мрежи на која се забележува предната светлосна група, како и го навестува…
Citroen го презентираше новиот градски електричен модел Ami

Citroen го презентираше новиот градски електричен модел Ami

Во периодот кога Citroen Ami се произведуваше во својата оригинална форма привлече околу 1,9 милиони задоволни купувачи, а на пазарот…
Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео)

Škoda со уште еден тизер за Octavia RS iV пред премиерата (видео)

Škoda го навести изгледот на целосно новиот модел Škoda Octavia RS iV кој е подготвен да го отвори следното поглавје…
Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева (видео)

Volkswagen ги покажа новите Golf GTI, GTD и GTE во пресрет на Женева (видео)

Екстериерот на овие модели има неколку клучни карактеристики по кои GTI, GTD и GTE се разликуваат од стандардниот Golf. Напред…
DS го најави и концептниот SUV Aero Sport Lounge за Женева

DS го најави и концептниот SUV Aero Sport Lounge за Женева

Во француската автомобилска компанија DS Automobiles во која се задолжени за најскапите и најлуксузните модели во рамките на PSA групацијата…
Polestar го прикажа концептот Precept како најава пред Женева

Polestar го прикажа концептот Precept како најава пред Женева

Новиот целосно електричен концепт Polestar Precept е електрична купе лимузина која најавува нов стилски правец на овој производител и понатамошно…
Hyundai официјално го претстави освежениот i30

Hyundai официјално го претстави освежениот i30

Заедно со новата генерација на моделот i20, како и Prophecy концептот, корејскиот производител на автомобили Hyundai за престојниот саем на…
Најмалиот кросовер на Mercedes, GLA 45, доби свој AMG третман

Најмалиот кросовер на Mercedes, GLA 45, доби свој AMG третман

Mercedes продолжува со проширувањето на портфолиото на AMG брендот, а последниот додаток е GLA 45. Како и претходно претставените модели…
Hyundai го покажа ентериерот од новата генерација на i20

Hyundai го покажа ентериерот од новата генерација на i20

Се очекуваше Hyundai овој детал да го остави за почетокот на самиот Саем за автомобили во Женева, кога овој модел…
Back to top button