НОВИТЕТИ

Škoda официјално го претстави Enyaq iV

Škoda официјално го претстави Enyaq iV

По долгата тизер кампања, премиерата на Škoda Enyaq iV се одржа во Прага, а настанот беше пренесуван преку онлајн дигиталните…
Редизајнираниот Peugeot 3008 официјално претставен

Редизајнираниот Peugeot 3008 официјално претставен

Peugeot 3008 го доби својот фејслифт на средина од својот „животен век“, а највпечатливата промена кај францускиот SUV се наоѓа…
Porsche ја претстави освежената Panamera заедно со новиот Turbo S

Porsche ја претстави освежената Panamera заедно со новиот Turbo S

По тизер кампањата во која беше прикажан и рекордниот круг на Нирбургринг, освежената Porsche Panamera конечно пристигна. Најважната промена се…
Porsche го претстави освежениот Taycan со унапредени технологии

Porsche го претстави освежениот Taycan со унапредени технологии

Porsche Taycan за моделската година 2021 e официјално претставен, а на пазарот ќе се најде од средината на септември. Освежениот…
Мало освежување и за Stinger

Мало освежување и за Stinger

Обновениот модел, откриен со спецификација за корејскиот пазар, може да се пофали со мали ажурирања во дизајнот, како внатре, така…
Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Е-камионите во реална употреба со 2.500 парчиња Nikola

Nikola обезбеди договор за продажба на електрични камиони за ѓубре на компанијата за отстранување отпад во Соединетите Американски Држави. Како…
Kia Sonet – најновиот субкомпактен СУВ

Kia Sonet – најновиот субкомпактен СУВ

Уште еден СУВ во портфолиото на Kia. Овој субкомпакт беше презентиран како концепт на саемот во Њу Делхи во февруари…
Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Hyundai го лансира Ioniq како нов суб-бренд за ЕВ

Преку Ioniq суб-брендот Hyundai ќе пласира 100% електрични модели и тоа 3 во првите четири години. Компанијата ќе ги комбинира…
Kia го освежи Stonic со благ хибриден погон и нови технологии

Kia го освежи Stonic со благ хибриден погон и нови технологии

Kia Stonic бележи одлични продажни резултати во Европа, со 150.000 продадени единици откако започна неговото производство во 2017 година. Сепак,…
Гордон Мареј го претстави својот суперавтомобил T.50

Гордон Мареј го претстави својот суперавтомобил T.50

Дизајниран да биде најчистиот, најлесниот и возачки најфокусираниот суперавтомобил досега, T.50 го унапредува McLaren F1 „во секој можен поглед“. Секако,…
Back to top button