НОВИТЕТИ

Mitsubishi го претстави целосно новиот Outlander

Mitsubishi го претстави целосно новиот Outlander

Новиот Outlander официјално беше претставен преку Amazon Live, со што е првиот автомобил кој својата премиера ја доживеал на онлајн…
McLaren Artura со официјална премиера

McLaren Artura со официјална премиера

McLaren го прифати предизвикот да создаде продукциски хибриден суперавтомобил кој може да му помогне на брендот да направи силен чекор…
Претставен новиот Porsche 911 GT3

Претставен новиот Porsche 911 GT3

На ексклузивната онлајн промоција на Porsche, која штотуку заврши и на која официјално беше претставен новиот 911 GT3, беше присутен…
Peugeot ја прошири ЕВ поставата со e-Rifter

Peugeot ја прошири ЕВ поставата со e-Rifter

Новиот Peugeot e-Rifter ќе пристигне на европските пазари подоцна во текот на оваа година, а го користи истиот погонски склоп…
Официјална премиера на Chevrolet Bolt и Bolt EUV

Официјална премиера на Chevrolet Bolt и Bolt EUV

Chevrolet Bolt и Chevrolet Bolt EUV се одликуваат со храбар дизајн, прифатливи цени и опсег на движење од најмалку 402…
Официјално деби за Audi e-Tron GT и RS e-Tron

Официјално деби за Audi e-Tron GT и RS e-Tron

Кога станува збор за иновацијата, Audi сигурно е меѓу оние кои предничат. Германскиот бренд поставува нова насока во автомобилската индустрија…
Nissan Pathfinder ја доби својата петта генерација

Nissan Pathfinder ја доби својата петта генерација

Кога станува збор за дизајнот на најновата итерација на Pathfinder, Nissan одлучи да се осврне кон оригиналниот SUV модел за…
Ford го претстави новиот F-150 Raptor

Ford го претстави новиот F-150 Raptor

Ford е добро запознаен со легендарниот статус на F-150 Raptor „преку барата“, па оттаму и големиот број подобрувања и унапредувања…
Официјално претставен DS 4 премиум хечбекот

Официјално претставен DS 4 премиум хечбекот

DS Automobiles е креиран во 2009 година како луксузен подбренд на Citroen, пред да еволуира и да стане самостојна марка…
Официјална премиера на Renault Kiger

Официјална премиера на Renault Kiger

Renault Kiger ја доживеа својата официјална премиера. Новиот субкомпактен кросовер на француската компанија дебитира на индискиот пазар. Сепак, во втората…
Back to top button