НОВИТЕТИ

Претставен освежениот Jaguar E-Pace

Претставен освежениот Jaguar E-Pace

Британскиот производител подготви неколку промени во дизајнот на Jaguar E-Pace, почнувајќи од предниот дел каде се истакнуваат новиот браник и…
Fiat со темелно освежување за Tipo

Fiat со темелно освежување за Tipo

Fiat Tipo мина низ обемна рестилизација и освежување кое донесе низа новини кај моделот од C сегментот. По рестилизацијата Tipo…
Hyundai го претстави i20 N Rally2 тркачкиот автомобил

Hyundai го претстави i20 N Rally2 тркачкиот автомобил

Hyundai i20 N Rally2 е базиран на шасијата на целосно новиот i20 N, надградувајќи го спортскиот изглед на цивилниот автомобил,…
Fiat 500 ја доби и својата 3+1 варијанта

Fiat 500 ја доби и својата 3+1 варијанта

По светската премиера на новиот 500 кабрио во март и новиот 500 хечбек во јуни, Fiat сега конечно ја прикажа…
Новиот VW Golf TGI со погон на метан

Новиот VW Golf TGI со погон на метан

Сега, во последните години, купувачите добија опција и за користење на CNG (компресиран природен гас) кој е достапен на Golf…
Fiat ја освежи Panda со нов стајлинг и Sport варијанта

Fiat ја освежи Panda со нов стајлинг и Sport варијанта

И покрај своите години, Fiat Panda и понатаму има главен збор во Европа во А сегментот. Иако засега суверено стои…
Hummer се врати како моќен целосно електричен пикап

Hummer се врати како моќен целосно електричен пикап

Hummer, кој во еден период од својот животен век претставуваше и статусен симбол, сега се враќа, но не како самостојна…
Официјално пристигна Hyundai i20 N

Официјално пристигна Hyundai i20 N

За напојувањето на Hyundai i20 N е задолжен 1,6-литарскиот турбо GDi мотор кој доаѓа во комбинација со шестстепен мануелен менувач.…
Ford го покажа европскиот Mustang Mach 1

Ford го покажа европскиот Mustang Mach 1

Ford во Европа ќе пласира нешто поизменета верзија на новиот Mustang Mach 1. Овој автомобил ќе биде првиот продукциски Mustang…
Audi ja лансираше plug-in хибридната верзија на Q8

Audi ja лансираше plug-in хибридната верзија на Q8

Германскиот бренд ги претстави Q8 55 TFSIe Quattro и Q8 60 TFSIe Quattro, plug-in хибридата верзија на конвенционалниот SUV. Двете…
Back to top button