ЗАБАВА

Викенд тарифа: M Town филмот ги крие најдобрите BMW М модели

Викенд тарифа: M Town филмот ги крие најдобрите BMW М модели

Од BMW велат дека M Town е најуспешната дигитална кампања направена за M дивизијата и во овој филм, наречен The…
Gymkhana се врати со многу акција и нови лудости

Gymkhana се врати со многу акција и нови лудости

Во главните улоги на Gymkhana 2020 се Травис Пастрана и Subaru WRX STI со 874 КС, а видеото е снимено…
Викенд тарифа: „Војна на световите“ меѓу Porsche Taycan и Lambo Aventador

Викенд тарифа: „Војна на световите“ меѓу Porsche Taycan и Lambo Aventador

На една страна електричен погон, на другата страна конвенционален атмосферски V12. Lamborghini на мегдан со Porsche во оваа битка на…
Викенд тарифа: Mercedes-AMG користи посебен симулатор за развој на One

Викенд тарифа: Mercedes-AMG користи посебен симулатор за развој на One

Хиперавтомобилот со F1 перформанси Mercedes-AMG One се уште е во фаза на развој, а покрај тестирањето на целосно функционалните прототипи…
Викенд тарифа: Ferrari 488 Pista против McLaren 600LT

Викенд тарифа: Ferrari 488 Pista против McLaren 600LT

Кога се тркаат суперавтомобили, тогаш сите добиваат. Така е и во овој случај, каде имаме шанса да ги видиме Ferrari…
Викенд тарифа: Porsche Taycan со Гинисов рекорд за „електричен дрифт“

Викенд тарифа: Porsche Taycan со Гинисов рекорд за „електричен дрифт“

Новиот светски рекорд на Porsche Taycan беше поставен во Porsche Experience Center на Хокенхајмринг каде што Porsche инструкторот Денис Ретера…
Викенд тарифа: EV трка меѓу Porsche Taycan и Harley-Davidson Livewire

Викенд тарифа: EV трка меѓу Porsche Taycan и Harley-Davidson Livewire

Што се случува кога ќе се соочат четири против две тркала во драг трка на електрични возила, каде на мегдан…
Викенд тарифа: Оскаровецот Кристоф Валц e вљубен во BMW iX

Викенд тарифа: Оскаровецот Кристоф Валц e вљубен во BMW iX

Холивудскиот актер Кристоф Волц кој е познат по своите улоги во Inglorious Basterds и Django Unchained за кои ја освои…
Викенд тарифа: Нико Розберг зад управувачот на Porsche Taycan Turbo S

Викенд тарифа: Нико Розберг зад управувачот на Porsche Taycan Turbo S

Поранешниот Formula 1 шампион Нико Розберг неодамна доби шанса да го тестира Porsche Taycan Turbo S на Нирбургринг F1 патеката…
Викенд тарифа: Mercedes-AMG GT 63 S со нов рекорд на Нирбургринг

Викенд тарифа: Mercedes-AMG GT 63 S со нов рекорд на Нирбургринг

Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+ е најбрзиот автомобил од луксузната класа на Нирбургринг. Според Mercedes, рекордот на Porsche Panamera Turbo…
Back to top button