ЗАБАВА

Викенд тарифа: Volvo со уште една одлична реклама за своите камиони

Викенд тарифа: Volvo со уште една одлична реклама за своите камиони

Четири модели на камиони Volvo: FH, Vp; vp FH16, FM и FMX се главните актери во рекламата и тоа не…
Викенд тарифа: Руската полиција заплени нелегален „Бетмобил“

Викенд тарифа: Руската полиција заплени нелегален „Бетмобил“

Сега повеќе и не е важно дали Бетмен пристигнал во Москва со своето возило бидејќи полицијата во Москва го заплени,…
Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Новиот Land Rover Defender во новиот филм за Џејмс Бонд

Од Land Rover истакнуваат дека во краткото видео можете да видите што се може да се очекува од новиот Defender,…
Викенд тарифа: Модифициран Tesla Model 3 побрз од Ferrari F40

Викенд тарифа: Модифициран Tesla Model 3 побрз од Ferrari F40

Компанијата која во светот на автомобилизмот е позната по електричните возила, се повеќе го привлекува вниманието на љубителите на тркачките…
Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Златно Тркало 2020 – Гласањето започна

Ова е изборот во кој Вие (од Цела Македонија)  гласате за автомобилот кој мислите дека најдобар со категоријата. А на…
Викенд Тарифа: Czinger Vehicles го најави хиперавтомобилот 21C

Викенд Тарифа: Czinger Vehicles го најави хиперавтомобилот 21C

Од компанијата наведуваат дека 21C има иконски дизајн со линиска конфигурација на седење, како и револуционерна технологија која пружа „доминантни…
Викенд тарифа: Пристигна дома – Rimac C_Two низ улиците на Загреб

Викенд тарифа: Пристигна дома – Rimac C_Two низ улиците на Загреб

Ова е првото промотивно видео за моделот Rimac C_Two, кој беше претставен како претпродукциски прототип кон крајот на минатата година.…
Викенд тарифа: Фернандо Алонсо зад воланот на Toyota Yaris GR

Викенд тарифа: Фернандо Алонсо зад воланот на Toyota Yaris GR

Фернандо Алонсо имаше можност на патеката во Ешторил, Португалија, да ја тестира „џебната ракета“ на Toyota, Yaris GR и евидентно…
Викенд тарифа: Официјалниот трејлер за Fast and Furious 9

Викенд тарифа: Официјалниот трејлер за Fast and Furious 9

The Fate of the Furious, или попознат како Fast 8 беше последниот филм со Пол Вокер, актерот кој трагично загина…
Златно Тркало 2020 – листа на финалисти за Најпосакуван Автомобил

Златно Тркало 2020 – листа на финалисти за Најпосакуван Автомобил

По објавувањето на листата на новитети/ потенцијални учесници, увозниците ги номинираа своите фаворити за изборот на најпосакуван автомобил во Македонија…
Back to top button