ЗАБАВА

Кристијано Роналдо ќе рекламира кинески кросовери

Првичните планови на кинескиот производител на луксузни возила е да влезе на европскиот пазар во 2020 година, а 12 месеци…

SEAT официјален спонзор на шпанскиот национален фудбалски тим

Според новиот договор, SEAT ќе биде официјалниот автомобилски превозник на шпанскиот национален фудбалски тим и еден од главните спонзори за…

Уникатно MINI за свадбата на принцот Хари и Меган Маркел

-Ние од MINI, англиска марка со речиси 60-годишна историја во Велика Британија, имаме посебна чест и задоволство да ја одбележиме…

Употребени 41 тркачки автомобил за логото на Pirelli

Настанот се случи на патеката во Монца овој викенд и го одбележа почетокот на новата сезона во шампионатот Blancpain GT,…

Во Шпанија пуштија семафори за манијаци со мобилни телефони

Во други земји, лудоста по овие уреди добива посебен импулс и ги тера властите да преземаат безбедни акции. Едно од…

Вебер и Шарапова се забавуваат со најмоќното Porsche

Двајцата официјални амбасадори на брендот го возат супермоделот GT2 RS на тест патеката во Цуфенхаузен. Најмоќниот модел во опсегот на…

Volkswagen направи електричен автомобил побрз од болид на F1

Премиерата се одржа во родниот град на Ромен Дима, трикратниот победник во Паикс Пик, кој ќе пилотира со електричниот прототип…

Jaguar Land Rover на нова мисија со Џејмс Бонд

Возилата од иконските британски брендови, чии автомобили учествувале во филмовите за Бонд од 1983 година, па до сега, стануваат официјален…

Американците „заглавија“ со најдобриот SUV во светот

Машината со 63-инчни тркала, развиена од страна на Алексеј Гарагашин се заглавила во матна локва и морале да ја извлечат…

Audi e-tron Vision Gran Turismo – од PlayStation до патеката

Тоа е машина која е првично создадена за компјутерската игра Gran Turismo Sport, но подоцна реализирана и како реален автомобил.…
Close