ЗАБАВА

Викенд Тарифа: Дали 850 КС Lambo Huracan Performante е достоен за McLaren 720S

Ако одиш против 720Ѕ биди сигурен дека имаш доволно моќ, или ќе те остави во прашината, а можеби и не?!…

Cullinan на Rolls-Royce станува такси на Алпите

Во ски сезоната 2018/19 година новиот теренец Cullinan ќе „работи“ во одморалиштето Куршевел, каде што ќе се користи за транспорт…

Викенд тарифа: Ford Ranger влече 20 камп приколки

Возилото кое е на клипот е напојувано од 2.0-литарскиот EcoBlue битурбо дизел мотор со 210 КС (157 kW) управуван од неодамна…

Викенд Тарифа: Целосно електричен Corvette C7

Официјално откриен за време на 2018 LA Auto Show, каде информираа дека производството ќе биде лимитирано на само 75 единици.…

Викенд Тарифа: Tesla Model X P100d со Lamborghini ентериер (Видео)

Специјализирани во преработки само на Tesla модели, T Sportline во оваа изработка, целосно го променија изгледот на овој Model X. Од…

Викенд Тарифа: Ford Focus RS е единствениот теренски хечбек што ви е потребен

Ова е Ford Focus RS спремен за рели, но рендериран како за off-road возење. Оваа одлична идеа е рендеринг на Rain…

Викенд Тарифа: Ѕвезди од 90тите BMW E30 M3 и Audi RS2 во драг трка

Овие автомобили се голем дел од историјата на двата германски брендови. Моделот E30 M3 е првиот M3 произведен што беше…

Викенд Тарифа: Луксузните и егзотичните санки на Дедо Мраз

Компании како Bentley, Land Rover па дури и Vauxhall се нафатиле за дизајнираат нова санка за Дедо Мраз. Некои се…

Honda Sound Sitter ги смирува расплаканите доенчиња

Оваа играчка е создадена како експеримент, бидејќи е забележано дека звукот на моторот има смирувачки ефект врз малите деца. Honda…

Викенд тарифа: Надополнување со гориво на сред дрифт

Во 2013 година, овој баварски производител постави рекорд за најдолг дрифт без прекин, со помош на Јохан Шварц кој беше…
Close