ЗАБАВА

Викенд тарифа: Ford Ranger влече 20 камп приколки

Викенд тарифа: Ford Ranger влече 20 камп приколки

Возилото кое е на клипот е напојувано од 2.0-литарскиот EcoBlue битурбо дизел мотор со 210 КС (157 kW) управуван од неодамна…
Викенд Тарифа: Целосно електричен Corvette C7

Викенд Тарифа: Целосно електричен Corvette C7

Официјално откриен за време на 2018 LA Auto Show, каде информираа дека производството ќе биде лимитирано на само 75 единици.…
Викенд Тарифа: Tesla Model X P100d со Lamborghini ентериер (Видео)

Викенд Тарифа: Tesla Model X P100d со Lamborghini ентериер (Видео)

Специјализирани во преработки само на Tesla модели, T Sportline во оваа изработка, целосно го променија изгледот на овој Model X. Од…
Викенд Тарифа: Ford Focus RS е единствениот теренски хечбек што ви е потребен

Викенд Тарифа: Ford Focus RS е единствениот теренски хечбек што ви е потребен

Ова е Ford Focus RS спремен за рели, но рендериран како за off-road возење. Оваа одлична идеа е рендеринг на Rain…
Викенд Тарифа: Ѕвезди од 90тите BMW E30 M3 и Audi RS2 во драг трка

Викенд Тарифа: Ѕвезди од 90тите BMW E30 M3 и Audi RS2 во драг трка

Овие автомобили се голем дел од историјата на двата германски брендови. Моделот E30 M3 е првиот M3 произведен што беше…
Викенд Тарифа: Луксузните и егзотичните санки на Дедо Мраз

Викенд Тарифа: Луксузните и егзотичните санки на Дедо Мраз

Компании како Bentley, Land Rover па дури и Vauxhall се нафатиле за дизајнираат нова санка за Дедо Мраз. Некои се…
Honda Sound Sitter ги смирува расплаканите доенчиња

Honda Sound Sitter ги смирува расплаканите доенчиња

Оваа играчка е создадена како експеримент, бидејќи е забележано дека звукот на моторот има смирувачки ефект врз малите деца. Honda…
Викенд тарифа: Надополнување со гориво на сред дрифт

Викенд тарифа: Надополнување со гориво на сред дрифт

Во 2013 година, овој баварски производител постави рекорд за најдолг дрифт без прекин, со помош на Јохан Шварц кој беше…
Тест на новите 3D печатени сопирачки компоненти на Bugatti

Тест на новите 3D печатени сопирачки компоненти на Bugatti

Овој месец Volkswagen отвори центар за производство на алати во својот главен производствен погон во Волфсбург. Единицата ќе ја користи „најнапредната…
13 метри долгата Limo-Jet подготвена за забава

13 метри долгата Limo-Jet подготвена за забава

Со должина од 13 метри и висина од 3,5 метри ова возило е придвижувано од Vortec V8 мотор. Всушност Limo-Jet изгледа…
Back to top button
Close