fbpx

BMW 8 во повеќе дизајнерски изданија

Баварците сериозно работат на новата Серија 8 и на патеката во Нирбургринг се „уловени“ две различни, според дизајнот, М верзии

Секако тие ќе претрпат уште многу модификации, па можеби ќе видиме и ист модел во повеќе варијации на тема?!

Едниот сигурно ќе биде од времените M модели, бидејки ги препознаваме тркалата на M760Li, но не се знае дали ќе биде со истиот 6.6-литарски V12 или пак ќе користи 4.4-литарски агрегат од „петката“, што ќе води до ознака M850i. Во границата на можностите останува и користењето на дизел моторите, 3.0-литарскиот агрегат со четири турбополначи за дизел M850 верзија. M8, исто така, останува со уште една целосна мистерија – чист заден пренос или опции со двоен режим како M5? Веројатно ќе сфатиме сè во раната пролет догодина, на салонот во Женева.

BMW 8 | BMW 8
BMW 8 | BMW 8

    Поврзани вести

    Back to top button