fbpx

BMW со цела палета новитети на тјунинг саемот SEMA

Баварскиот производител BMW подготви цел куп спортски автомобили, кои ќе бидат претставени на тјунинг саемот SEMA во Лас Вегас

Централна позиција на штандот на марката ќе ја заземе новината M5 со дополнителниот пакет M Performance, кој додава доста визуелни и механички подобрувања во спортскиот седан. Моќта не е зголемена, но постојат нови сопирачки и променета за оваа цел суспензија, како и сеопфатен аеродинамичен пакет. Компанија ќе направи и посебен M3 за локалниот пазар, кој ќе биде произведен во само еден примерок. Тој ја одбележува 30-годишнината на М3 во САД, а ентериерот ќе биде решен во боите на американското знаме.
SEMA во Лас Вегас
До нив ќе се нареди и хибридниот предводник 740е, кој исто така има добиено бројни подобрувања од BMW M Performance. Освен со сеопфатен аеродинамичен пакет, моделот може да се пофали и со уникатна надворешна боја која е во контраст на комбинацијата со светло црвениот кожен ентериер.
SEMA во Лас Вегас
Последниот важен експонат за брендот во Лас Вегас е 440i Gran Coupe, кој доби истовремено доработка од портфолиото на M Performance и Individual. Резултатот е спортски автомобил со бројни карбонски детали однадвор и употреба на кожа за ентериерот.

Поврзани вести

Back to top button