fbpx

Hyundai го тестира следниот Santa Fe на Нурбургринг

Hyundai под полна пареа ја подготвува новата генерација на Santa Fe. На ред се тестовите за негово однесување на подлогата

Токму затоа тестот од страна на корејската марка врз следното поколение на кросоверот се одвиваат на германската патека Нирбургринг. Според некои медиуми зад Океанот, Корејците ќе нудат помоќна и поагресивно креирана верзија на моделот, кога новиот Santa Fe се појави во 2019 година. Ова ги оправдува спортските седишта во тест-прототипот од видеото.

Предвидено е и поголема верзија на SUV изведбата, која треба да понуди место дури за осум патници. На тој начин, корејските творци му даваат предност на моделот, за пазарот во САД. Можно е да биде поднесена и блага корекција во името на моделот – стандардниот со пет седишта возило да остане Santa Fe, а поголемиот да добие различно име или додаток на Santa Fe.

1 | Santa Fe
2 | Santa Fe

Поврзани вести

Back to top button