fbpx

Женски и автомобили во календарот на Liqui Moly за 2018 – а што друго?

Германскиот производител на моторни масла Liqui Moly го претстави својот календар за следната година

За овогодинешното издание тие за позадината користат автомобили дотерани од тјунинг-работилницата Hamann.

Сличен календар се појави минатата недела – Miss Tuning 2018, но не оставија фановите во него предолго да уживаат, откако исто така, одлучија да посветат уште еден календар на тјунингот, користејки ги ѕверките од познатото ателје Hamann. Девојките и автомобилите го „отвораат апаетитот“ и директно ве предизвикуваат да направите едно „кругче“…(?!) Како и минатата година Liqui Moly пушти две верзии на календарот – условно пристоен и категорија 18+ со речиси провокативни снимки. Во Европа календарот може да се нарача за 17,99 евра.

Поврзани вести

Back to top button