fbpx

Русинка го шокира Лондон со Lamborghini покриен со Swarovski камења

Руска студентка стана лондонска сензација откако се појави на настан во градот со своето Lamborghini Huracan LP610-4

Суперколата на 23 годишната Дарија Родионова е покриена целосно со скапоцени камења Swarovski. Снимки и фотки на автомобилот беа објавени на профилот на Instagram. Од коментари под нив, станува јасно дека бројот на камењата поставени на спортскиот автомобил е со вредност околу 1,3 милиони. Тие се произведени во Велика Британија, таму е извршено и имплементирањето во каросеријата на машината.

Колку време траел процесот не е објавено. Самите камења се избрани лично од Дарија, а тие се во тон со фабричката боја на нејзиниот Huracan. Студентката открива само дека таа е сопственик на сверката од октомври 2017 година. По вторпат, руската девојка успеа да го привлече вниманието кон себе, користејќи го истиот начин. Пред две години Родионова паркира пред продавница Harrods во Лондон покриен со скапоцени камења (повторно Swarovski) Mercedes-Benz CLS 350. Машината набрзина собра огромна публика околу себе. Потоа, Дарија откри дека декорацијата на автомобилот била направена во Русија, која траела два месеци.

Swarovski

Поврзани вести

Back to top button