Mark Wahlberg стана дилер на Chevrolet во градот Колумбус, Охајо

Холивудската ѕвезда, Mark Wahlberg, отвора сопствен дилерски, Wahlberg Chevrolet. Ќе работи со познатиот продавач на автомобили од Мичиген, Џеј Фелдман.

“Постојано барам нови предизвици, ова е мојот неостварен сон. Ги сакам автомобилите и решив да ја искористам шансата да работам со Џеј, станувајќи претставник на култен бренд како Chevrolet” – рече Mark Wahlberg

Валберг веќе е одамна покрај добар глумец и успешен бизнисмен. Актерот има синџир за брза храна наречен Wahlburgers. Во 2013 година, Марк купи дел од крикет тимот Barbados Tridents.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close