fbpx

Обновената Alfa Romeo 4C доаѓа следната година

Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година

Alfa Romeo покажа мало подобрување на својот 4C спортски модел на почетокот од минатата година, но сега Италијанците најавуваат уште една надградба врз машината. Резултатот ќе го видиме кон крајот на следната година, а со продажбата ќе стартува од 2019.

 

 

Alfa Romeo 4C

Од Италијанците се очекува да направат поголеми модификации во суспензијата и управувањето, бидејќи моделот беше критикуван од специјалисти за одредени ситни недоследности. Можно е да се види и нов мотор кој ќе го замени сегашниот 1.75 литарски турбо агрегат. Покрај тоа, 4C ќе добие и нови можности за индивидуализација: нови бои на надворешност, фелни и различни внатрешни колоритни комбинации.
Од сега, моделот ќе продолжи да биде достапен само со автоматски менувач, бидејќи рачниот менувач за во оваа класа на автомобили се покажа како мал (според бројот на степените) коментираат од брендот.

Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C

Поврзани вести

Back to top button