Обновениот Hyundai Tucson ќе дебитира во Њујорк

Јужнокорејскиот производител Hyundai ќе го покаже обновениот кросовер Tucson, за моделската 2019, на автомобилскиот салон во Њујорк, кој ќе се одржи од 30 март до 8 април

Елементи од дизајнот на автомобилот се преземени од сосема новата генетација на Hyundai Santa Fe, која блесна неодамна. Hyundai Tucson ќе добие оптика со две нивоа на фаровите, изменети браници, поголема решетка и модифицирани задни светла. Димензиите на кросоверот остануваат исти. Под хаубата ќе бидат распоредени новиот 2.0 и 1.6-литарски мотори со моќност од 164 и 175 „коњи“. Тие работат заедно со шестстепена роботизирана трансмисија со две спојки и 6-брзински автоматски менувач со преден погон и на сите четири тркала.

Tucson

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close