fbpx

Швајцарскиот автомобил-скејтборд

Швајцарката Rinspeed го претстави својот следен супер-иновативен концепт наречен Snap

Главната карактеристика на автомобилот е поделбата на шасијата од каросеријата.

Инженерите на Rinspeed ја нарекуваат оваа нова платформа – скејтборд. Идејата е дека може да се приспособат различни видови каросерија, од мобилна канцеларија до контејнер. Инаку, концептот Snap е целосно електричен, со автономни системи за мобилност.

Премиерната презентација ќе биде пред пошироката јавност на почетокот на следната година, на изложбате на CES.

Поврзани вести

Back to top button