fbpx

SEAT го најави својот нов бренд CUPRA

Шпанскиот производител на автомобили, SEAT, ја објави првата официјална информација за новата марка CUPRA, како и нејзиното лого

CUPRAОд SEAT коментираат дека името CUPRA отсекогаш било поврзано со спортските претставници на брендот и дека сега е дојден моментот тие да добијат своја самостојна душа, ДНК и идентитет и да се нудат со целосно новото лого. Првото медиумско претставување на CUPRA ќе биде на 22 февруари, за време на специјален настан, а меѓународната јавна премиера на новиот бренд ќе се одржи за време на меѓународниот салон во Женева на почетокот на март.

CUPRA

 

Поврзани вести

Back to top button