НАСЛОВНАНОВИТЕТИ

Škoda создаде SUV-кабриолет, но за жал тоа е само концепт

SUV и кросовер автомобилите се најбрзо растечки сегменти на автомобилскиот пазар во моментот

Интересот за нив е толку висок што производителите се прашуваат како да измислуваат нови и нови под-класи, за да нудат дополнителни производи на клиентите. Nissan Murano CrossCabriolet, Range Rover Evoque Convertible, VW T-Roc Convertible – ова се моделите кои може да се присоединат кон овој сегмент. Првиот од нив веќе не се продава, вториот е релативно нов на пазарот, а третиот – допрва треба да излезе.

Škoda

Сега Škoda исто така, одлучи да му покаже на светот дека може да создаде сличен автомобил, но тоа ќе остане само дизајнерска студиа. Машината е базирана на серискиот Karoq, дизајниран и имплементиран од учениците од 17 до 20 години. Засега производот не е во финалниот изглед, како не може да се каже дали тој ќе добие метален или ткаен покрив.

По се изгледа дека  Škoda Karoq Cabriolet ќе се раздели не само со задните врати, но и со задните седишта.

Škoda

Клучни зборови

Поврзани вести

Close