fbpx

Архива на списание

АВТО ПЛУСАВТО ПЛУС 274, август/септември 2017

Авто Плус во овој двоброј ви донесува тестови Mazda CX 5 RF, Suzuki Ignis, Kia Rio и Toyota Yaris… интересни летни теми и ММ содржини за УЕФА купот како и колку тежи секој од гостите кои настапија…

ПРЕЛИСТАЈ ОВДЕ

 

 

 

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС 273, јули 2017

Авто Плус во јули донесува интересни теми за индустријата, Кој го напри првиот кросовер. Известуваме за многуте новини во Македонија. На тест имавме Hyundai Ioniq, Fiat Tipo HB и Peugeot 2008.

ПРЕЛИСТАЈ ОВДЕ

 

 

 

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС 272, јуни 2017

Авто Плус во јуни донесува интересни теми за индустријата, известува за многуте новини во Македонија. Ќе читате за Џуџаро и Широ Накамура, како и за новините за електричните VW. Ве носиме на Вортерзе како и на тестирањето на BMW 5. На тест имавме Golf 7,5 и новиот Suzuki Swift, а ѕирнавме во акцискиот модел Kia Cee’d.

ПРЕЛИСТАЈ ОВДЕ

 

 

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС 271, мај 2017

Бројот 271 од мај го започнуваме со текстот за дизел горивото на кое му е најавен крајот. Ви ги доловуваме салонските манифестација во светот: Шангај и Њујорк. Дополнително, ѕверките од Женева ги собравме за вас на едно место. Секако ви го пренесуваме и искуството од возењето на Renault Talisman, а воедно ви ги пренесуваме и тестовите на Škoda Kodiaq и освеженото Volvo V40. Новиот Lamborghini Urus го добивме од нашите партнери Quattroruote, а сами го обработивме појавувањето на Ducati Scrambler.

ПРЕЛИСТАЈ ОВДЕ

 

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУСАВТО ПЛУСАВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

АВТО ПЛУС

Back to top button