fbpx

Замислете ги спортските автомобили како SUV изданија

Дизајнерско студио NeoMam и сајтот Jennings малку си поиграа со имагинацијата

Дизајнерско студио NeoMam и сајтот Jennings малку си поиграа со имагинацијата и поставија прашања: што би се случило ако некои од најпознатите икони од спортската автомобилска свера облечат SUV костум? За да изгледаат како теренци, на модерните автомобили дури не им треба двоен пренос. Со неколку дополнителни пластики и незначително зголемување на клиренсот, овие експерти сметаат дека и најобичен градски хечбек ќе наликува на кросовер.

Дизајнерско студио NeoMam и сајтот Jennings навистина си поиграле со фантазијата и рака на срце она што го пласираат изгледа фасцинирачки атрактивно и привлечно, а на нивниот список се:

BMW i8

Aston Martin V12 Vantage

имагинацијата

Alfa Romeo 4C

Ford Mustang

Honda NSX

McLaren 720S

Chevrolet Camaro ZL1

Ferrari 488

 

Поврзани вести

Back to top button