Викенд тарифа: Bugatti Chiron Sport против борбен авион

Ова навистина претставува невообичаена драг трка, но изгледа дека за Bugatti само авионите се конкуренција

Во 2007 година, Top Gear направи епизода во која Bugatti Veyron застана на мегдан со Eurofighter Typhoon борбен авион во драг трка. Сега, Bugatti организира мошне сличен дуел, само што сега во главната улога се наоѓа природниот наследник на хиперавтомобилот, моделот Chiron Sport, и Dassault Rafale Marine борбениот авион.

Како изгледа кога еден од најбрзите автомобили на светот ќе се соочи со авион ловец, погледнете во видеото во прилог.

Поврзани вести

Back to top button