fbpx

Викенд тарифа: Suzuki Haybusa против Lamborghini Aventador SVJ

Нова интересна драг трка за овој викенд, а во главната улога се еден мотоцикл и еден суперавтомобил - Suzuki Hayabusa против Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador SVJ е меѓу најмоќните членови на линијата Aventador. Тоа е суперавтомобил фокусиран на патеката, но, каков е во споредба со субербајк како Suzuki Hayabusa?

Suzuki Hayabusa од 2022 година, познат и како GSX-1300RR, сега е во третата генерација. Тој е има помала моќност во споредба со неговиот претходник, а исто така добива и нешто повеќе тежина. Но, со оглед на конкуренцијата овде, дали тоа воопшто е важно? Како сето тоа изгледа на дело, погледнете во прилог.

Поврзани вести

Back to top button