fbpx

Викенд тарифа: Тура низ фабриката на Tesla преку необично видео

Со цел да го прослави почетокот на работата во Гигафабриката во Берлин, Tesla објави спектакуларно видео

Tesla конечно ја отвори својата Гигафабрика во Берлин. Тоа е првиот производствен центар на производителот во Европа, а целата инвестиција чинеше 5 милијарди евра. За да го прослави отворањето и почетокот со работа, Tesla овозможи тура низ нивната најнова фабрика преку видео објавено на нивниот YouTube канал. Видеото кое го објавија е навистина фантастично и е направено со дрон, а со оглед на кадрите кои се снимени, можат да му позавидат и најдобрите режисери од Холивуд.

Поврзани вести

Back to top button