Женева 2018: Дали изненадувањето од Renault е концептот Algo?

Се претпоставува дека следната недела во Женева, Renault ќе покаже само еден концепт, за кој се верува дека ќе биде наречен Algo

AlgoИ ако претпоставките се покажат како точни, треба да изгледа како возило на фотографиите направени во Барселона.

Главната задача на Algo ќе биде да се претстави како може да изгледа иднината на мобилната технологија на Renault и да го демонстрира напредокот на компанијата во овој сегмент, кој е толку чувствителен на сите производители на автомобили.

Што се однесува до стандардните модели, Renault ќе претстави нова специјална верзија на популарниот модел Talisman, кој исто така ќе добие нов мотор. Исто така, премиерата ќе направи нова, помоќна верзија на Zoe R110, кој е 16 коњски сили помоќен и како што сугерира неговото име има 110 КС. Уште поважно, со едно полнење на батериите, електричното возило може да патува 300 километри.

AlgoПродажбата на Zoe R110 започнува веднаш по салонот во Женева, а првите испораки ќе бидат ова лето. Renault ќе го претстави и својот нов 1.3-литарски бензински турбо мотор развиен заедно со Daimler.

Новиот мотор Energy TCe ќе дебитира во Captur и Scenic и ќе биде достапен во три варијанти на моќност: 115, 140 и 160 КС.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close