fbpx

Анти кризна мерка: Мис Тјунинг календар 2020

Во време на пандемија на новиот коронавирус, редакцијата на Авто Плус одлучи да воведе „анти кризна“ мерка за оние кои ги почитуваат препораките и седат дома

Пандемијата на коронавирусот го промени нашето секојдневие, луѓето наоѓаат различни занимации, а ние одлучивме да ви прикажеме еден интересен календар за 2020 година со тјунирани автомобили, а во главната улога Мис Тјунинг за 2020, изработен од страна на Tuning World Bodensee.

Така, покрај Мис Тјунинг за 2020 година, која ја има „главната улога“ во овој календар, свое место најдоа и тјунирани автомобили како Audi S5, Volkswagen Arteon, Nissan GTR, Jeep Wrangler Rubicon, Volkswagen Golf R32, Audi SQ7, Golf GTE, RWB Porsche, Mercedes E-Класа, BMW M2, Ford Mustang 66 и две избедби на Audi R8.

Се надеваме дека ќе уживате.

Поврзани вести

Back to top button