fbpx

BMW М4 кабриолет за јубилејот

BMW воведе посебна модификација на M4 кабриолет која има додаток во името 30 Jahre и е посветен на 30-годишнината од пуштањето на првиот BMW 3 М без покрив

Автомобилот е опремен со спортски пакет, 3.0 литарски би-турбо мотор со 6-цилиндри, кој развива 450 КС, а има спортски издувен систем, активен заден M-диференцијал, лесни седишта и специјални прилагодувања на адаптивната суспензија. Јубилејното специјално издание на BMW M4 е достапно во две бои – темно сина и жолта. Од стандардната М3 се одликува со специјална решетка на ладилникот и отворите за вентилација на предните крила.

M4

Посебна плочка ќе се вградува во кабината, што покажува дека ова е посебна модификација. Исто така, постојат и две колорни кожни изведби, и плус две Merino со две бои, специјални влошки и јаглеродни влакна.

Кабриолетот M4 ќе биде произведен во 300 парчиња, а нивната цена сеуште не е позната.

Поврзани вести

Back to top button