fbpx

Електричниот eBussy e возило „камелеон“

eBussy, кој го произведува германскиот производител за електрични возила Electric Brands може да се конфигурира во најмалку 10 различни типови на возила

Сметан како најиновативното и модуларно лесно возило на светот, eBussy, кој го произведува германскиот производител за електрични возила Electric Brands може да се конфигурира во најмалку 10 различни типови на возила. Достапен во варијанта со две шасии, модуларниот концепт е развиван според „LEGO принципот“ со кој лесно и брзо да го адаптирате вашиот eBussy за вашите потреби онолку колку што ќе посаката. Од пикап до кампер, овој електричен автомобил може да се прилагоди на вашите потреби како камелеон.

Овој автомобил на Electric Brands се карактеризира со впечатлив дизајн и може да генерира опсег до 200 километри дневно благодарение на своите интегрирани соларни модули и рекуперативната можност за возење. Максималната автономија на движење, без полнење, со полна батерија и соларните модули е над 600 километри. Со оглед на тоа дека има повеќе од 10 модуларни и сменливи панели од каросеријата, може лесно да се претвори во кабриолет, оф-роуд возило, караван, пикап или камперски автобус со само неколку едноставни чекори.

Целосниот текст, заедно со видеото и фотографиите можете да ги погледнете на Машки Магазин (кликнете ТУКА.)

Поврзани вести

Back to top button