Финалисти за најубавиот автомобил на годината за 2018

Организатори на годишниот натпревар за Најубавиот автомобил на годината, кој се одржува во рамките на Festival Automobile International, ги објави имињата на моделите кои стигнуваат до финалната фаза на трката.

По полуфиналната фаза на натпреварот, листата достигна вкупно седум возила, DS3 CrossBack, Range Rover Evoque, Mercedes A-Class и Peugeot 508 се во завршна фаза.

Минатогодишниот победник беше Alpine А110, кој успеа да собере повеќе гласови од останатите финалисти во однос на Volvo XC60, DS7 Crossback, Jaguar E-Pace, Mazda MX-5 RF и BMW X2.

Гласање за да се одреди победникот и сопственикот на титулата за Најдобар автомобил во годината 2018 година ќе трае до 20-ти јануари.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close