fbpx

Ford Bronco тестирања во екстремни услови (видео)

Пофалните бројки од 165.000 нарачки сигурно се мотивирани од видеа како овие во Моаб, Јута на екстремно тешката Hell’s Revenge Trail патека.

Пофалните бројки од 165.000 нарачки сигурно се мотивирани од видеа како овие во Моаб, Јута на екстремно тешката Hell’s Revenge Trail патека.

На видеото се гледаат верзиите со 2 и 4 врати, со различни пакет на мотори, подвозје и пневматици. Инаку во Bronco има наголемо растојание од подлогата во класата со своите 294 мм, а во продажба во 2021 ќе почне со два EcoBoost мотори. Базичниот 2.3 со четири цилиндри и 270 КС (420 Nm) и 2.7 V6 со 310 КС и 542 Nm, а има најава и за хибриден модел.

 

Поврзани вести

Back to top button