fbpx

Њујорк 2017: Genesis со концепт за водороден SUV

За време на овогодинешниот салон во Њујорк, производителот на луксузни автомобили Genesis, откри дел од идните планови за развој на своите производи

За време на овогодинешниот салон во Њујорк, производителот на луксузни автомобили Genesis, откри дел од идните планови за развој на своите производи. Светска премиера на салонот има концептниот GV80, кој демонстрира како би можел да изгледа првиот SUV предлог на компанијата.

1 |  
2 |  
3 |  
4 |  
5 |  
6 |  
7 |  
8 |  
9 |  

Со футуристички и луксузен дизајн, со бројни акценти како импресивни 23-инчни тркала, но и со многофунционален и модуларен ентериер, GV80 Concept на Genesis е опремен со хибриден водороден погонски систем. Кај GV80 Concept од Genesis ја потенцирале сериозно интеграцијата на најновите достигнувања во областа на комуникацијата, како што е иновативниот Human Machine интерфејс, управување кое се остварува со помош на мултифункционален контролер со капацитивна површина.
Во внатрешноста на Genesis GV80 има 22-инчен сферичен OLED екран со две одделни зони, за возачот и за совозачот, персонални ергономски седишта, висококвалитетни материали…

Поврзани вести

Back to top button