fbpx

KIA го повлекува тривратниот Ceed, го заменува со SUV

Kia се подготвува за лансирање на следната генерација на Ceed, што ќе донесе многу радикални промени во моделот

Верзијата со две врати од претходните две генерации ќе остане во историјата.

На негово место ќе започне производство на нов кросовер на Hyundai-KIA, кој ќе биде поставен под Stonic и Sportage по големина и цена. Неговата цел ќе биде да ги освои младите и не многу платежноспособни клиенти. Покрај тоа, новиот Ceed исто така ќе има стилска каравнска верзија, која ќе биде инспирирана од концептот Proceed. Со слично име, Pro Ceed, до неодамна компанијата ја продаваше спортската верзија на моделот.
Ceed
Новиот Ceed се очекува да се појави на почетокот на 2018 година, со најверојатно место за негово деби ќе биде Женева. Сеуште нема информации за спортска верзија, но ќе има GT варијанта со помоќен мотор и богатство од опрема.
Ceed

Поврзани вести

Back to top button