НАСЛОВНАНОВИТЕТИ

Kia Seltos претставен како нов глобален SUV на брендот

На специјален настан во Делхи, Индија, Kia официјално го претстави новиот Seltos

Разгледувајќи ја надворешноста, екстериерот претставува комбинација на младешкиот стил и острите линии со изглед на традиционален SUV. Широката тигарска решетка е главната карактеристика која го прави прадниот дел на автомобилот препознатлив како Kia. Малиот SUV добива фарови со имплементирани LED дневни светла, светла за магла, LED задни светла, 3D повеќеслојни индикатори и избор помеѓу 16, 17 или 18-инчни алуминиумски тркала.

Кабината е дефинирана со големиот инфозабавен систем со 10,25-инчен екран на допир, поставен во средината на контролната табла, придружуван од Sound Mood Lighting. Клиентите исто така ќе можат да го одберат и со главен дисплеј од 8 инчи, Bose премиум звучниот систем и неколку други додатоци, додека уживаат во пространиот ентериер, наменет за млади и современи купувачи.

Seltos

На возачите ќе им помагаат неколку активни и пасивни системи за безбедност, како што е управувањето со стабилноста на возилото, кое вклучува контрола на тракција и електронска контрола на стабилноста, како и вообичаената помош за тргање на нагорнини, помош за сопирање, предни и задни паркинг сензори и други. Новиот Seltos може да се прилагоди на различните услови на патот, избирајќи еден од трите режими на возење, Normal, Eco и Sport.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close