Викенд тарифа: Колку McLaren 570S е навистина брз?

Не се потребни 720S или 765LT моделите за да го почувствувате вистинскиот дух на McLaren, 570S е повеќе од доволен да ја внесе потребната доза на адреналин

Тестирани се крајните граници на „ѕверскиот“ McLaren 570S, кој навистина воодушевува, а може да развие до 329 километри на час на правец. Овој модел се напојува со 3,8-литарски twin-turbo V8 мотор со седумстепен автоматски менувач и може да произведе 562 КС и максимален вртежен момент од 600 Nm. Но, да не должиме, подобро е да го погледнете видеото и самите да се уверите во способноста на McLaren 570S.

Клучни зборови

Поврзани вести

Back to top button
Close